«Powrót

Celne trafienia w Połowcach

Celne trafienia w Połowcach

Celne trafienia w Połowcach

Przemycane papierosy w bagażniku samochodu
Ponad 10 tys. paczek przemycanych papierosów przechwycili celnicy z drogowego przejścia granicznego w Połowcach. Kontrabandę o łącznej wartości rynkowej ponad 120 tys. złotych funkcjonariusze Służby Celnej znaleźli w samochodzie osobowym oraz autokarze, które przekraczały białorusko-polską granicę.
 
Najpierw celnicy z Połowiec  wytypowali do kontroli samochód chińskiej marki LIFAN. Jego kierowcą była 22-letnia Białorusinka. Mimo że wnętrze pojazdu wydawało się być puste, funkcjonariusze postanowili bliżej przyjrzeć się nietypowemu pojazdowi. Podczas rewizji okazało się, że pojazd naszpikowany jest nielegalnym towarem. Przerobiony bagażnik oraz podłoga pojazdu skrywały łącznie blisko 3700 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy.
 
Przemytnikiem okazał się także 54-letni kierowca wracającego z Białorusi polskiego autokaru. Podczas wstępnej kontroli pojazdu celnicy znaleźli w jego luku bagażowym nielegalne papierosy. To dało sygnał do szczegółowego sprawdzenia autokaru z wykorzystaniem skanera RTG oraz psa służbowego. W sumie podwójnej ściance luku bagażowego, pod łóżkiem kierowcy oraz w karoserii funkcjonariusze Służby Celnej znaleźli ponad 6500 paczek nielegalnych papierosów.
 
W obu przypadkach celnicy wszczęli sprawy karne skarbowe rekwirując nielegalny towar oraz pojazdy wykorzystywane do przewozu kontrabandy. Przemytnikom grożą wysokie grzywny. Dodatkowo kobieta otrzymała zakaz wjazdu na terytorium Unii Europejskiej na 2 lata.
«Powrót