«Powrót

Bus z kontrabandą w podłodze

Bus z kontrabandą w podłodze

Bus z kontrabandą w podłodze

celnik wyciąga papierosy z podłogi busa
Ponad 3 tys. paczek papierosów zatrzymali funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego w Budomierzu. Ukryty przed kontrolą celną towar znaleźli w przerobionej podłodze busa.
 
Celnicy szczegółowo skontrolowali wjeżdżający do Polski samochód, kierowany przez 36-letniego obywatela Ukrainy. 
 
Podczas rewizji busa wykryli, że podłoga  pojazdu została przerobiona do przewozu kontrabandy. W skrytce znajdowało się 3090 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy. 
 
Kierowca pojazdu nie przyznał się do własności przemycanych papierosów. Tłumaczył, że samochód dostał od kolegi i miał nim jedynie przewieźć pasażerów. 
 
Wobec mężczyzny wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Funkcjonariusze Oddziału Celnego w Budomierzu zatrzymali nielegalny towar oraz zabezpieczyli przerobiony do przewozu kontrabandy samochód. Kierowcy grozi wysoka grzywna, przepadek papierosów oraz utrata pojazdu. Służba Celna zwróciła się także do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. 
 
Gdyby papierosy trafiły do czarnorynkowej sprzedaży, Skarb Państwa straciłby 66 tys. złotych, z tytułu nieuiszczonych należności celno-podatkowych. 
«Powrót