«Powrót

Aria w lakierni – zlikwidowano plantację konopi

Aria w lakierni – zlikwidowano plantację konopi

Aria w lakierni – zlikwidowano plantację konopi

plantacja konopi
plantacja konopi
3 listopada 2016 r. funkcjonariusze Izby Celnej we Wrocławiu wraz z policjantami CBŚP prowadząc na terenie powiatu jeleniogórskiego kontrole ukierunkowane na ujawnianie środków odurzających przeszukali na jednej z wytypowanych posesji halę magazynową.
 
Szyld na bramie wejściowej firmowy informował, że znajduje się tam „lakiernia proszkowa", ale nie zwiodło to mundurowych. W hali dało się wyczuć bardzo intensywny, charakterystyczny zapach marihuany. W trakcie przeszukania posesji użyto psa Służby Celnej wyszkolonego do wykrywania substancji narkotycznych i odurzających. „AIRA" potwierdziła podejrzenia – w zakamuflowanym pomieszczeniu we wnętrzu hali, do którego dostęp był możliwy po otwarciu osobnych metalowych drzwi ujawniono kompletną, profesjonalną plantację konopi w ilości kilkuset krzewów.
 
Po ścięciu i przeważeniu całości ujawnionych krzewów konopi stwierdzono ogólną wagę substancji ponad 43 kg o wartości blisko 1,3 mln zł. Sprawców zatrzymano w Policja, a o ich losie zdecyduje prokurator.
«Powrót