«Powrót

70 nielegalnych automatów do gier

70 nielegalnych automatów do gier

70 nielegalnych automatów do gier

zajete automaty
W miniony weekend funkcjonariusze celni i policji skontrolowali 18 miejsc w pięciu powiatach województwa świętokrzyskiego. Zajęli 70 nielegalnych automatów do gier hazardowych. 
 
Weekendowe wspólne działania stróżów prawa Izby Celnej w Kielcach i Policji skierowane były przeciwko osobom zajmującym się czerpaniem korzyści majątkowych z hazardu.
 
Skontrolowano  18 wytypowany wcześniej lokali, firm i mieszkań mieszczących się na terenie powiatu kieleckiego, ostrowieckiego, jędrzejowskiego, staszowskiego i skarżyskiego. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że miały znajdować się w nich nielegalne automaty do gry. Przypuszczenia stróżów prawa szybko się potwierdziły.
 
Zajęli 70 automatów,  kilkadziesiąt tysięcy złotych, dokumentację pozwalającą na ustalenie szczegółów ujawnionego przestępstwa  skarbowego. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na które wymagana jest koncesja na prowadzenie kasyna. Maszyny działały niezgodnie  z przepisami ustawy o grach hazardowych.
 
Podobna akcja miała ostatnio miejsce w Sandomierzu, w  wyniku której do magazynu Urzędu Celnego w Kielcach trafiło 84 nielegalne automaty.
 
Zgodnie z Kodeksem Karnym Skarbowym za prowadzenie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Dodatkowo na właścicieli lokalu i automatów  może zostać nałożona kara administracyjna w kwocie po 12 tys. zł za każdą maszynę.
«Powrót