«Powrót

3 w 1 - konopie, tytoń i zacier do produkcji spirytusu

3 w 1 - konopie, tytoń i zacier do produkcji spirytusu

3 w 1 - konopie, tytoń i zacier do produkcji spirytusu

Celnicy obok sterty tytoniu
Karton z krajanką tytoniową
4,5 tysięcy krzewów konopi indyjskich, ponad 12 ton tytoniu i 400 litrów zacieru do produkcji spirytusu ujawnili policjanci i funkcjonariusze Służby Celnej. Do ujawnienia doszło na jednej z posesji na terenie gminy Kamieniec Ząbkowicki.
 
Na miejscu zabezpieczono także fragmenty linii produkcyjnej: maszynę do cięcia tytoniu o wartości 800.000,00, zł, suszarnię bębnową o wartości 160,000,00 zł.
Potencjalne straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego, to prawie 9 milionów złotych. Policja zatrzymała w tej sprawie mężczyznę w wieku 32 lat, któremu za uprawę i posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi kara nawet do 10 lat a za posiadanie znacznej ilości tytoniu do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa.
 
To dziesiąta nielegalna linia produkcyjna zlikwidowana na Dolnym Śląsku w tym roku. Zarówno maszyny, jak i tytoń trafiły do magazynów Izby Celnej, gdzie przechowuje się łącznie ponad 40 ton tytoniu, zajętego tylko w tym roku. Statystyki z poprzedniego roku zostały już w lipcu podwojone.
«Powrót