«Powrót

17 mln nielegalnych papierosów

17 mln nielegalnych papierosów

17 mln nielegalnych papierosów

Funkcjoanriusze podczas kontroli
9 mln nielegalnych  papierosów w ciężarówce, kolejne 8 milionów w magazynie  to wynik wspólnej  akcji  funkcjonariuszy celnych z Kielc, Wrocławia i Warszawy oraz  policjantów CBŚP. 
 
17 milionów papierosów wartych ponad 11 mln złotych miały trafić do Wielkiej Brytanii. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który przewoził towar ciężarówką. Mężczyzna odpowie za przechowywanie nielegalnych wyrobów akcyzowych. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. 
 
Policjanci CBŚP z Kielc uzyskali informację, że w jednej z firm na obrzeżach Kielc zaparkował samochód ciężarowy, w którym prawdopodobnie są nielegalnie wyprodukowane papierosy. Funkcjonariusze pojechali na miejsce i zaczęli obserwować teren. W pewnym momencie pojawił się mężczyzna – kierowca tira. Wtedy policjanci wraz z celnikami wkroczyli do akcji. Przeszukali ciężarówkę i okazało się, że wewnątrz jest 9 mln papierosów. Mężczyzna został zatrzymany. Mundurowi przeszukali również jego posesję i znaleźli tam magazyn, a w nim kolejne  8 milionów  papierosów. Jak ustalili funkcjonariusze nielegalny towar miał trafić do Wielkiej Brytanii, a na dokumentach  przewozowych odnotowano, że przewożony jest papier. Faktycznie papier był, ale jako opakowanie palet, wewnątrz których  znajdowały się paczki papierosów.
 
Straty skarbu państwa z tytułu niezapłaconego podatku VAT i akcyzy szacuje się na ponad 14,5 mln złotych. 
 
Kierowca usłyszał zarzuty z kodeksu karnego skarbowego dotyczące przechowywania nielegalnych wyrobów akcyzowych. 
 
Sprawę prowadzi Izba Celna w Kielcach. 
«Powrót