«Powrót

„Testował” samochód przed zakupem - przemycał papierosy

„Testował” samochód przed zakupem - przemycał papierosy

„Testował” samochód przed zakupem - przemycał papierosy

Funkcjonariusz Służby Celnej wydobywa paczki z papierosami ze skrytek samochodowych
Funkcjonariusz Służby Celnej wydobywa - w oddali paczki z papierosami wydobyte ze skrytek samochodowych
Funkcjonariusze Służby Celnej z Oddziału Celnego w Korczowej zapobiegli wprowadzeniu do nielegalnego obrotu 3715 paczek papierosów. Kontrabandę wartą ponad 50 tys. złotych próbował przewieźć przez polsko-ukraińską granicę obywatel Ukrainy w pożyczonym samochodzie. Mężczyzna nie przyznał się do przemytu - chciał tylko „wypróbować pojazd przed jego zakupem".
 
Do wykrycia papierosów doszło w nocy 21/22 czerwca br. 20-letni kierowca przekraczając granicę skierował swój samochód na „zielony pas" – nic do oclenia, skąd pojazd trafił jednak do szczegółowej kontroli celnej. Funkcjonariusze Służby Celnej na podstawie przeprowadzonej analizy ryzyka postanowili szczegółowo skontrolować wjeżdżającego do Polski VW Passata. 
 
Podczas rewizji pojazdu celnicy wykryli, że w samochodzie znajduje się niezgłoszony do kontroli celnej towar.  W licznych skrytkach pojazdu znajdowało się 3715  paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. 
 
Papierosy trafiły do magazynu a Służba Celna wszczęła przeciwko kierowcy postępowanie karne skarbowe, do którego zajęty został także samochód. 
Kierowca nie przyznał się do własności przemycanych papierosów. Jak twierdził, jechał pożyczonym samochodem tylko po to, aby wypróbować go przed dalszym zakupem. 
«Powrót