List Szefa Krajowej Administracji Skarbowej

  List Szefa Krajowej Administracji Skarbowej

  Szanowni Państwo,

  1 marca rozpocznie funkcjonowanie Krajowa Administracja Skarbowa. Jest ona połączeniem administracji podatkowej, Służby Celnej oraz kontroli skarbowej.

  Dążymy do ciągłej poprawy jakości obsługi naszych interesariuszy - podatników i przedsiębiorców. Dlatego uznaliśmy, że połączenie tych trzech administracji w jedną pozwoli na lepsze wykorzystanie ich możliwości przynosząc korzyści, zarówno z punktu widzenia podatników, jak również z punktu widzenia naszego budżetu. Wszystkie urzędy będą respektować zasady, które przewiduje Konstytucja Biznesu. Przedsiębiorcy otrzymają przyjazną interpretację przepisów, a do kontaktu z urzędem skarbowym będą zobowiązani tylko w niezbędnych przypadkach i w taki sposób, aby nie zakłócać prowadzonej działalności gospodarczej.

  Podstawą dokonanych zmian była potrzeba zwiększenia skuteczności i efektywności działania w obszarze danin publicznych. Chcemy, aby kontrole kierowane były przede wszystkim do tych, którzy działają nieuczciwie i nie rozumieją jak ważnym dobrem jest wspólny budżet, zasilany przez nas wszystkich. Zwiększenie efektywności połączonej administracji skarbowej przełoży się na skuteczniejszą walkę z nieuczciwymi podatnikami, chroniąc tym samym tych, którzy rzetelnie rozliczają swoje podatki.

  Zdaję sobie sprawę, że każda reforma zmienia dotychczasowy stan rzeczy, niemniej wdrażając Krajową Administrację Skarbową szczególnie dbamy o komfort i bezpieczeństwo naszych podatników.

  Krajowa Administracji Skarbowa to mniej biurokracji, lepsza obsługa interesariuszy oraz większa ochrona uczciwej konkurencji i wolności gospodarczej.

  Szef Krajowej Administracji Skarbowej

  Marian Banaś

  bip

  Informacje o publikacji dokumentu

   
  Data utworzenia: 04.01.2017 Data publikacji: 04.01.2017 13:38 Data ostatniej modyfikacji: 16.02.2017 10:06
  Autor: Paulina Pawlik Osoba publikująca: Paulina Pawlik Osoba modyfikująca: Anna Madziar