«Powrót

XIII Ranking Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej

XIII Ranking Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej

XIII Ranking Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej

wspólne zdjęcie uczestników wszyscy stoją na scenie.
uczestnicy debaty siedzą na fotelach na scenie, w tle wyświetlony tytuł debaty

15 grudnia 2016 r. w Warszawie odbyła się uroczysta gala, na której nagrodzono laureatów XIII Rankingu Urzędów Skarbowych Dziennika Gazety Prawnej. Wydarzenie objęło patronatem Ministerstwo Finansów. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Departamentu Administracji Podatkowej i Departamentu Reformy Administracji Skarbowej Ministerstwa Finansów.

Trzynasty raz spośród 400 urzędów wybrano te, które działają najskuteczniej i najefektywniej. Laureaci zostali wyłonieni w czterech grupach, małe urzędy (poniżej 60 pracowników), średnie (do 130 pracowników), duże oraz wyspecjalizowane urzędy skarbowe. W osobnym zestawieniu oceniono 16 izb skarbowych, które po ogłoszeniu ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej przekształciły się w Izby Administracji Skarbowej. Ocenie podlegały efektywność oraz skuteczność.

Nagrodzone urzędy skarbowe

Wśród wyspecjalizowanych urzędów skarbowych najlepszy okazał się II Mazowiecki Urząd Skarbowy w Warszawie. Wygrał zarówno w kategorii skuteczność, jak i efektywność.

Wśród dużych urzędów skarbowych w klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Urząd Skarbowy w Ostrowie Wielkopolskim. W kategorii efektywność zwyciężył Urząd Skarbowy Warszawa-Wola a w kategorii skuteczność Drugi Urząd Skarbowy w Białymstoku.

Zwycięzca klasyfikacji generalnej w podkategorii urzędów średniej wielkości to Urząd Skarbowy w Suwałkach, choć również, jak w przypadku dużych urzędów, nie wygrał w żadnej z poszczególnych kategorii (najskuteczniejszy okazał się Urząd Skarbowy w Głogowie a najbardziej efektywny Urząd Skarbowy w Jaworznie).

Wśród małych urzędów w klasyfikacji generalnej (a także w kategorii skuteczność) najlepszy okazał się Urząd Skarbowy w Mońkach. Za najbardziej efektywny uznano Urząd Skarbowy w Siemiatyczach.

Nagrodzone izby skarbowe

W oddzielnym rankingu oceniono 16 izb skarbowych. Tak jak w zeszłym roku bezkonkurencyjna okazała się Izba Skarbowa w Białymstoku, która zwyciężyła w obydwu kategoriach. W klasyfikacji generalnej drugie miejsce zajęła Izba Skarbowa w Bydgoszczy a trzecie Izba Skarbowa w Zielonej Górze.

Podczas gali wręczania wyróżnień XIII Rankingu Urzędów Skarbowych odbyła się debata - „Jak po reformie będzie wyglądała administracja skarbowa?", w której wzięła udział Honorata Łopianowska była Dyrektor Departamentu Reformy Administracji Skarbowej Ministerstwa Finansów obecnie sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie Paweł Cybulski, przedstawiciele EY Agnieszka Tałasiewicz i Michał Goj oraz przedstawicielka Dziennika Gazety Prawnej Katarzyna Jędrzejewska.
 

«Powrót